29.6.2021

Akú veľkosť matraca potrebujem?

Vedeli ste, že priemerný človek sa pretáča viac ako 40-krát za noc? Ak si teda vyberiete príliš malú veľkosť matraca, môže sa stať, že skončíte s ochabnutými lakťami, kopancami od partnera alebo riskujete, že sa počas spánku prevalíte na podlahu.

Pri kúpe nového matraca je preto rovnako dôležité brať do úvahy nielen jeho materiál, ale aj správny rozmer - taký, ktorý sa zmestí sa do vašej spálne a poskytne vám dostatočný priestor na spanie.

Aká výška matraca je najlepšia?

Správny rozmer matraca je individuálny atribút, rovnako ako tvrdosť matraca. Preto je potrebné ho prispôsobiť vašej telesnej výške. To znamená, že ideálny matrac by mal mať výšku na základe tohto jednoduchého vzorca: vaša výška + 20 cm.

Je dôležitá aj šírka matraca?

Čo sa týka šírky matraca, neexistuje žiadne pravidlo ani rovnica, ako v prípade výšky. Takže je len a len na vás, ako sa rozhodnete. Štandardná šírka matracov je 80 cm alebo 90 cm.

Štandardné veľkosti matracov

  • 80 x 200 cm - vhodné pre 1 osobu
  • 100 x 200 cm - vhodné pre 1 dospelú osobu
  • 120 x 200 cm - vhodné pre 1 osobu (so psom)
  • 140 x 200 cm - vhodné pre 1 osobu so psom (alebo 2 dospelé osoby bez psa)
  • 160 x 200 cm - vhodné pre 2 dospelé osoby (alebo pre 1 dospelú osobu so psom, či dieťaťom)
  • 180 x 200 cm - vhodné pre 2 dospelú osoby s dieťaťom alebo psom

Manželská posteľ - jeden veľký matrac či dva malé?

Na manželské postele je ideálne používať jeden veľký matrac (140x200 cm, 160x200 cm alebo 180x200 cm).

Dva malé matrace na manželskú posteľ odporúčame použiť vtedy, ak je hmotnosť oboch partnerov/používateľov značne rozdielna, alebo ak jeden z páru trpí nepokojným spánkom.

Čo robiť v prípade, ak máte atypický rozmer postele?

Potrebujete iný rozmer ako sú štandardné veľkosti matracov? Žiaden problém! Vyrobíme Vám matrac presne na mieru, ktorý bude spĺňať aj tie najprísnejšie nároky všetkých našich klientov.

Výroba atypických rozmerov matracov je pre nás hračka - netrvá to dlhšie ako pri štandardných rozmeroch. Užite si kvalitný a ničím nerušený spánok s našimi matracmi!